Kim jesteśmy?

Cześć!

 

Jesteśmy studentami kierunków okołomedycznych zrzeszonych w Międzynarodowym Stowarzyszeniu Studentów Medycyny IFMSA-Poland, które jest częścią największej organizacji studenckiej na świecie: International Federation of Medical Students Associations — IFMSA. 

 

Naszym celem jest edukacja społeczna na temat chorób i utrzymania zdrowia, pomoc osobom w trudnej sytuacji życiowej oraz grupom zagrożonym wykluczeniem społecznym, rozwój idei humanitaryzmu i etyki medycznej, a także podnoszenie kwalifikacji studentów kierunków medycznych w zakresie zdrowia publicznego i pomoc w zdobywaniu wiedzy teoretycznej i praktycznej w Polsce oraz za granicą poprzez organizację praktyk klinicznych i wymian naukowych na całym świecie!

 

Oddział Warszawa

 

Oddział Warszawa jest jedynym z 19 oddziałów działających w IFMSA-Poland, a jego członkowie i członkinie należą do Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Uczelni Łazarskiego. Tworzymy zgrany zespół, w którego skład wchodzi Zarząd Oddziału, Koordynatorzy Lokalni Projektów oraz Wolontariusze_ki, dzięki czemu możemy edukować, tworzyć i się rozwijać. W naszym oddziale działają osoby ze wszystkich kierunków medycznych takich jak lekarski, pielęgniarski, położniczy, ratownictwo medyczne, analityka medyczna, dietetyka, zdrowie publiczne czy audiofonologia! Dzięki szerokiemu spektrum działania naszej organizacji, każdy znajdzie coś dla siebie :)

 

A co takiego właściwie robimy? 

 

W IFMSA-Poland działa sześć programów stałych! Każdy z nich posiada swoje własne projekty, o których możesz poczytać poniżej:

 

Program Stały ds. Zdrowia i Praw Reprodukcyjnych, w tym HIV i AIDS SCORA 

Program Stały ds. Edukacji Medycznej SCOME 

Program Stały ds. Zdrowia Publicznego SCOPH 

Program Stały ds. Praw Człowieka i Pokoju SCORP 

Program Stały ds. Praktyk Klinicznych SCOPE oraz Program Stały ds. Wymiany Naukowej SCORE 

 

Jeśli jakiś temat Cię zainteresuje, nie czekaj! Pisz do Koordynatora_ki Programu.

 

Dlaczego warto działać w IFMSA-Poland?

 

IFMSA-Poland to przede wszystkim ludzie. Są to ludzie, których łączy pasja do rozpowszechniania rzetelnej wiedzy medycznej, edukacji społeczeństwa, pomocy drugiemu człowiekowi, wyrażania własnej opinii, rozwoju osobistego oraz naukowego. Dzięki wspólnym projektom, warsztatom, wyjazdom ogólnopolskim jak i ogólnoświatowym tworzymy społeczność ludzi - ludzi ambitnych, kreatywnych i zmotywowanych do działania.

 

Działając w Stowarzyszeniu masz realny wpływ na zwiększenie świadomości społeczeństwa na tematy zdrowotne, podnoszenie kwalifikacji studentów kierunków medycznych do pracy w ochronie zdrowia, pomoc drugiemu człowiekowi w potrzebie oraz dbanie o naszą planetę. Przy tym masz możliwość poznania ludzi z całej Polski oraz świata, którzy tak jak Ty chcą zamieniać słowa w czyn! 

 

IFMSA-Poland daje możliwość samorealizacji na spotkaniach oraz warsztatach ogólnopolskich oraz ogólnoświatowych. Co więcej, umożliwia wyjeżdżanie na praktyki kliniczne na szpitalnych oddziałach oraz wymiany naukowe, gdzie uczestniczysz w projekcie badawczym, a to wszystko możliwe w każdym miejscu na świecie, na wszystkich 5 kontynentach! Z Polski wyjeżdża co roku ponad 500!!! studentów, gdzie bardzo duża część jest członkami właśnie Oddziału Warszawa

 

Jeśli chcesz działać w grupie, rozwijać swoją wiedzę i umiejętności miękkie, wyjechać na drugi koniec Europy lub Świata na praktyki lub spotkanie ogólnoświatowe — IFMSA-Poland jest miejscem dla Ciebie!Jeśli masz jakieś pytania, wątpliwości lub chcesz się po prostu przywitać - nie czekaj, pisz!

 

Karolina Stachyra

Wiceprezydentka ds. zasobów ludzkich Oddziału Warszawa

vpm@warszawa.ifmsa.pl

 


Dyżur

Brak dyżurów w najbliższym czasie.