Akcje

26.05

Czwartek

10:00
Warsztaty Zdrowego Odżywiania Dzieci

Zajęcia dla dzieci na temat zdrowego odzywiania odbyły się w przedszkolu publicznym 'Marzenia do spełnienia' w Ząbkach. Akcja miała na celu przekazywanie wiedzy na temat zasad zdrowego odżywiania najmłodszym poprzez zabawy i aktywne uczestnicwo w grach. 

21.05

Sobota

11:00
"Ratowanie na spontanie" - Piknik Naukowy w CNK

W ramach akcji "Ratowanie na spontanie" zostały przeprowadzone warsztaty pierwszej pomocy na Pikniku Naukowym w Centrum Nauki Kopernika na stanowisku organizowanym przez SKN Kardiologii przy I Katedrze i Klinice Kardiologii WUM (4 godziny lekcyjne)

21.05

Sobota

09:30
Współpraca przy konferencji Heads Up

Zostaliśmy zaproszeni do współorganizacji i partnerstwa przy konferencji Heads Up. Wypożyczyliśmy warniki oraz narzędzia chirurgiczne, został wystawiony rollup. Wolontariusze upiekli ciasta i pomagali podczas wydarzenia (rejestracja gości, pomoc przy przerwie kawowej, obsługa techniczna). Współpraca przebiegała z szeroką, obustronną promocją w social mediach. Konferencja miała miejsce w dniach 21-22.05.2022 w CD WUM. Część warsztatów odbyła się w szpitalu na Lindleya.

19.05

Czwartek

19:15
Niewidzialni

Akcja cykliczna.Wolontariusze upiekli ciasta i babeczki, które zostały przekazane organizacji "Kolacje czwartkowe", aby zostały zapakowane do paczek żywnościowych dla osób w kryzysie bezdomności. W akcji wzięło udział 2 osób. Trafiła do 40 osób kryzysie bezdomności. Ciasta zostały przygotowane w domach wolontariuszy. Wolonatriusze sami dostarczyli ciasta, babeczki w wyznaczone miejse tj. na WUM lub na Stare MIasto

19.05

Czwartek

14:30
Co dwie głowy to nie jedna - lekcja

Sześćdziesiąta piąta akcja w tym roku akademickim z ramienia "Co dwie głowy to nie jedna" w ośrodku Barska. Wolontariusze pomagali w różnych przedmiotach szkolnych pomagając zrozumieć trudne zagadanienie, nadrobić zaległości w termatach szkolnych oraz poprawnie wykonać zadania domowe przypisane przez nauczycieli.

18.05

Środa

15:00
Czytamy - pomagamy

Akcja cykliczna mała. W ramach akcji wolontariusze odwiedzają małych pacjentów w DSK i czytają im, bawią się z nimi.

18.05

Środa

14:30
Co dwie głowy to nie jedna - lekcja

Sześćdziesiąta czwarta akcja w tym roku akademickim z ramienia "Co dwie głowy to nie jedna" w ośrodku Barska. Wolontariusze pomagali w różnych przedmiotach szkolnych pomagając zrozumieć trudne zagadanienie, nadrobić zaległości w termatach szkolnych oraz poprawnie wykonać zadania domowe przypisane przez nauczycieli.

18.05

Środa

13:00
Szpital Pluszowego Misia

Akcja mająca na celu oswojenie dzieci z ochroną zdrowia. Była to piąta akcja "Szpital Pluszowego Misia" w ramach Toddler Education w roku akademickim 2021/2022, miała ona miejsce w Przedszkolu Rubik Music School przy ul. Usypiskowej 14. Akcja odbyła się w godzinach 13:00-15:30 i obejmowała 4 grupy przedszkolne. W akcji wzięło udział 5 wolontariuszy.

17.05

Wtorek

15:00
Co dwie głowy to nie jedna (Wawer) - lekcja

Czwarta akcja z ramienia "Co dwie głowy to nie jedna" w ośrodku położonym w dzielinicy Wawer. Wolontariuszka pomagała w różnych przedmiotach szkolnych pomagając zrozumieć trudne zagadanienie, nadrobić zaległości w termatach szkolnych oraz poprawnie wykonać zadania domowe przypisane przez nauczycieli.

16.05

Poniedziałek

15:00
Czytamy - pomagamy

Akcja cykliczna mała. W ramach akcji wolontariusze odwiedzają małych pacjentów w DSK i czytają im, bawią się z nimi.

14.05

Sobota

18:00
14.05

Sobota

07:00
Zdrowie Pod Kontrolą- Reduta

zdrowie pod Kontrolą

13.05

Piątek

16:00
Tramwaj zwany Pożądaniem

Akcja mająca na celu zwrócenie uwagi na profilaktykę infekcji przenoszonych drogą płciową ze szczególnym uwzględnieniem zakażenia HIV. Projekt jest skierowany przede wszystkim do osób młodych i wykorzystuje niecodzienne formy edukacji w przestrzeni publicznej - poprzez jazdę specjalnymi pojazdami ulicami polskich miast. Dzięki swojej oryginalności akcja pozwala na dotarcie do szerokiego grona osób i modelowanie ich zachowań, a także promocję powszechnego wykonywania testów w kierunku HIV.  Tegoroczne wydanie akcji "Tramwaj Zwany Pożądanie" odbyło się 13 maja. Przejazd Tramwaju został zrealizowany przez super imprezowy autokar - Magic Bus Polska. Akcja była promowna przez Juwenalia PW. W akcji wzięło udział 12 wolontariuszy. Odbiorcami...

13.05

Piątek

13:20
Wpływ Zmiany Klimatu na Zdrowie - Publiczna SP. STO w Warszawie

Została przprowadzona 1 godzina lekcyjna (45 minut) w ramach projektu "Wpływ zmiany klimatu na zdrowie". Lekcję przeprowadziła 1 wolontariuszka. Projekt ma na celu zwiększenie świadomości młodych ludzi na temat kryzysu klimatycznego - w tym jednostkowej i zbiorowej odpowiedzialności za przyszłość naszej planety.

13.05

Piątek

09:50
Wpływ zmiany klimatu na zdrowie - LXVIII LO im. Chałubińskiego w Warszawie

Zostały przprowadzone 2 godziny lekcyjne (po 45 minut) w ramach projektu "Wpływ zmiany klimatu na zdrowie". Lekcje przeprowadziła 1 wolontariuszka. Projekt ma na celu zwiększenie świadomości młodych ludzi na temat kryzysu klimatycznego - w tym jednostkowej i zbiorowej odpowiedzialności za przyszłość naszej planety.

13.05

Piątek

09:10
Psychiatria też dla ludzi - LXIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Ignacego Witkiewicza

Wolontariusz przeprowadził 1 lekcję online w ramach projektu Psychiatria też dla ludzi.

12.05

Czwartek

19:15
Niewidzialni

Akcja cykliczna.Wolontariusze upiekli ciasta i babeczki, które zostały przekazane organizacji "Kolacje czwartkowe", aby zostały zapakowane do paczek żywnościowych dla osób w kryzysie bezdomności. W akcji wzięło udział 4 osób. Trafiła do 40 osób kryzysie bezdomności. Ciasta zostały przygotowane w domach wolontariuszy. Wolonatriusze sami dostarczyli ciasta, babeczki w wyznaczone miejse tj. na WUM lub na Stare MIasto

12.05

Czwartek

14:30
Co dwie głowy to nie jedna - lekcja

Sześćdziesiąta trzecia akcja w tym roku akademickim z ramienia "Co dwie głowy to nie jedna" w ośrodku Barska. Wolontariusze pomagali w różnych przedmiotach szkolnych pomagając zrozumieć trudne zagadanienie, nadrobić zaległości w termatach szkolnych oraz poprawnie wykonać zadania domowe przypisane przez nauczycieli.

11.05

Środa

18:00
Wpływ zmiany klimatu na zdrowie - Tydzień ZPK

Zrobiono relację na instagrama dotyczącą oddziaływania wzrostu temperatury na nasze zdrowie fizyczne oraz przeprowadzono quiz. Grafiki przygotowano w programie canva. Zaprojektowano również ulotkę na akcję Zdrowie pod kontrolą. Stworzono również od podstaw grę, w którą można było zagrać na powyższej akcji.

11.05

Środa

15:00
Czytamy Pomagamy

Akcja cykliczna mała. W ramach akcji wolontariusze odwiedzają małych pacjentów w DSK i czytają im, bawią się z nimi.