polski english

Programy Stałe

 

Zapraszamy wszystkich studentów WUM
do współpracy w ramach 6 Programów Stałych:

 

Program Stały ds. Zdrowia publicznego (SCOPH)Misją programu jest udział w dbaniu o ogólne zdrowie człowieka. W jego ramach można dawać porady pacjentom w galeriach handlowych, mierzyć ciśnienie, stężenie glukozy we krwi, szacować ryzyko osteoporozy, organizować akcje krwiodawstwa. Szpital Pluszowego Misia pozawala oswajać się dzieciom ze służbą zdrowia w przedszkolach.

 

Program Stały ds. Zdrowia reprodukcyjnego i AIDS (SCORA)akcje służą promocji zdrowych zachowań w sferze seksualnej człowieka. W ramach programu działa projekt Peer Education realizowany w warszawskich gimnazjach i liceach, a także Warsztaty Tańca Towarzyskiego Dirty Skating oraz Tramwaj Zwany Pożądaniem.


 

Program Stały ds. Edukacji medycznej (SCOME)zajmuje się nauką szycia chirurgicznego i propagowaniem szeroko pojętej wiedzy związanej z medycyną. W ramach programu odbywają się takie akcje jak Warsztaty Porodu, Warsztaty Pielęgniarstwa, Warsztaty Prawa, czy Konferencja Medycyny Sportowej.


 

Program Stały ds. Pokoju i Praw Człowieka (SCORP)w zakres zainteresowań wchodzą problemy związane z łamaniem praw człowieka, uchodźcami, dziećmi w domach dziecka. Program realizuje takie projekty, jak UNICEF na gwiazdkę, Czytamy Pomagamy, Dotknijmy Różnorodności, a także Medyczną WOŚP.


 

Program stały ds. Praktyk Wakacyjnych (SCOPE) - zajmuje się organizacją praktyk dla osób przyjeżdżających - incomings oraz wysyłaniem członków IFMSA-Poland na wakacyjne praktyki kliniczne (po 3. roku). Kwalifikacje do programu rozpoczynają się pod koniec listopada, natomiast wymiany odbywają się w wakcje.


 

Program Stały ds. Wymiany Naukowej (SCORE)organizuje wymianę na praktyki naukowe już od 1. roku studiów! Parktyki w ramach programu SCORE to świetna propozycja nie tylko dla studentów wydziałów lekarskich, ale także farmacji i wydziałów nauki o zdrowiu.

 


 

Każdy z Nas, entuzjastów, działając jako pomysłodawca, wykonawca akcji społecznie wartościowej, może swój zapał i energię spożytkować działając w grupie rówieśników. To niesamowicie integruje! Dzięki pracy pod naszą banderą wiele drzwi pozostaje otwartych, na wiele akcji zapewniamy know-how, środki materialne oraz kontakty z organizacjami pozarządowymi.

Dzięki współdziałaniu ludzi mających podobne przekonania, powstają długotrwałe przyjaźnie na poziomie krajowym, a nawet międzynarodowym.

Każdy odpowiednio do włożonego czasu i pracy ma przywilej wyjazdu na praktyki wakacyjne. Z drugiej strony podczas pobytu studentów z zagranicy w Polsce, możesz zwiedzić nasz kraj ucząc się języka angielskiego. W ten sposób bawiąc się poznajemy ludzi z całego świata, ich kulture, historię, obyczaje, język ;-)

 

To od Ciebie zależy jak będziesz wspominał studia...
My dajemy możliwości, reszta należy do Ciebie!

 

Jeżeli masz:
- pytania
- wskazówki co warto poprawić, czego brakuje w IFMSA
- informacje dotyczące czegokolwiek, warte naszej uwagi

Masz pomysł:
- jak rozpromować IFMSA wśród studentów
- na pozyskanie nowych partnerów Oddziału
- jak sprawdzić oczekiwania studentów spoza IFMSA wobec Stowarzyszenia

Chcesz wiedzieć:
- co to jest IFMSA
- czym zajmuje się IFMSA-Poland
- co aktualnie dzieje się w Oddziale Warszawa

 

 

Pisz/Dzwoń!

*

Dyżur

Brak dyżurów
w najbliższym czasie

Adres e-mail
*
Hasło
*
Zapamiętaj mnie

Zapomniałem hasła

Rejestracja

Newsletter

E-mail
© 2019 IFMSA-Poland Oddział Warszawa
Realizacja: indemi.pl     projekt graficzny: Wasacz.pl