polski english

O programie

 Program Stały ds. Praw Człowieka i Pokoju

Naszym celem jest promowanie postaw ludzkich pełnych szacunku, tolerancji i poszanowania godności drugiego człowieka.  

SCORP to dynamiczny Program Stały działający w Polsce i międzynarodowo, który zajmuje się szeroko pojętymi prawami człowieka, problematyką uchodźctwa i pokoju. Ponieważ obszary te są pod stałym wpływem bieżących wydarzeń politycznych, naturalnych i innych, staramy się dostosowywać nasze akcje do zmian, które zachodzą wokół nas.

Trochę historii…

W ramach federacji IFMSA, SCORP czyli Standing Committee on Refugees (Program Stały ds. Uchodźców) powstał w 1983 roku kiedy zwrócono uwagę na problematykę uchodźctwa i uchodźctwa wewnętrznego. Studenci działający w ramach tego programu zauważyli jednak, że zajmowanie się samą problematyką uchodźctwa jest działaniem krótkoterminowym, a do przesiedleń doprowadzają przede wszystkim konflikty zbrojne i pogwałcenia praw człowieka. Z tego powodu w 1994 roku powstał SCORP, czyli Standing Committee on Refugees and Peace. Po 11 latach, kiedy zauważono, że SCORP zajmuje się przede wszystkim kwestią praw człowieka zmieniono jego nazwę po raz ostatni na Standing Committee on Human Rights and Peace, czyli Program Stały ds. Praw Człowieka i Pokoju, zachowując poprzedni skrót.

Więc co robimy?

Nasze działania opierają się na realizacji projektów ogólnopolskich i lokalnych w ramach, których zapoznajemy studentów medycyny, jak i całe społeczeństwo z tematyką praw człowieka. Chcemy również nieść pomoc osobom z naszego najbliższego otoczenia, które z różnych przyczyn potrzebują wsparcia. Stąd propozycje wolontariatów, zależne od poszczególnych miast.

Współpracujemy z organizacjami pozarządowymi takimi jak: WOŚP,  Amnesty International Polska, UNICEF, Fundacja Aktywnej Rehabilitacji, Stowarzyszenie Otwarte Drzwi, National Geographic i wiele, wiele innych .

 

Kamila Matyka
Koordynator Lokalny ds. Praw Człowieka i Pokoju / Local Human Rights and Peace Officer (LORP)
Tel. 785 297 065 | E-mail: lorp@warszawa.ifmsa.pl
Oddział Warszawa Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA - Poland

 

*

Dyżur

Brak dyżurów
w najbliższym czasie

Adres e-mail
*
Hasło
*
Zapamiętaj mnie

Zapomniałem hasła

Rejestracja

Newsletter

E-mail
© 2019 IFMSA-Poland Oddział Warszawa
Realizacja: indemi.pl     projekt graficzny: Wasacz.pl