polski english

O programie

 

Program Stały ds. Edukacji Medycznej (SCOME)

SCOME stanowi forum dyskusji dla studentów medycyny zainteresowanych rozwojem kształcenia medycznego. Podstawowym celem tego programu jest dążenie do jak najlepszego przygotowania studentów do przyszłego zawodu i pomoc w rozwijaniu ich zainteresowań. 
Dlatego też główne pole działalności SCOME to organizacja warsztatów i konferencji naukowych. 

Jednym z priorytetowych założeń Programu jest rozwój nauczania medycyny na świecie i wprowadzenie optymalnego systemu nauczania na wszystkich uczelniach medycznych. Poprzez dyskusję i wymianę doświadczeń studenci z całego świata starają się dostrzec zarówno pozytywne, jak i negatywne strony każdego modelu edukacji młodych medyków (tradycyjnego - obecnego na naszych uczelniach, Problem Based Learning, Evidence Based Learning oraz tzw. mieszanego) i znaleźć jak najlepsze rozwiązania. Dzięki tym doświadczeniom studenci są cennymi i kreatywnymi partnerami w rozmowach na temat programów nauczania zarówno dla władz swoich uczelni, jak i dla ludzi decydujących o systemie edukacji medycznej w poszczególnych państwach. Jednym z naszych celów jest zmiana programu studiów medycznych w kierunku nauczania zintegrowanego i problemowego - PBL (Problem Based Learning).    

Program ten służy przede wszystkim tym studentom, którzy czują głód wiedzy. A my jesteśmy po to, aby ten głód zaspokoić! Zgodnie z tą ideą organizujemy konferencje, warsztaty, szkolenia, praktyki. Zdajemy sobie sprawę, że wyłożenie teorii to nie wszystko. Dlatego szczególną uwagę zwracamy na to, aby każdy realizowany przez nas projekt zawierał „część praktyczną”. Pozwala to uczestnikom na sprawdzenie wiedzy teoretycznej, przyswojonej podczas organizowanych przez nas zajęć.

         

Jeśli chcesz być współrealizatorem naszych projektów lub masz pomysł na warsztaty, ale nie do końca wiesz od czego zacząć, przyłącz się do naszego programu - RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ!

 

Dołącz do naszej grupy na facebooku: 
https://www.facebook.com/groups/201965963176216/?fref=ts!

Grupa wolontariuszy IFMSA-Poland o. Warszawa
https://www.facebook.com/groups/523217244553260/

Marcin Cackowski
Koordynator Lokalny ds. Edukacji Medycznej
Tel.: +48 880 519 061 | E-mail: lome@warszawa.ifmsa.pl
Oddział Warszawa Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland

 

*

Dyżur

Brak dyżurów
w najbliższym czasie

Adres e-mail
*
Hasło
*
Zapamiętaj mnie

Zapomniałem hasła

Rejestracja

Newsletter

E-mail
© 2019 IFMSA-Poland Oddział Warszawa
Realizacja: indemi.pl     projekt graficzny: Wasacz.pl