polski english

Miej oko na oko

Problem niedostatecznej diagnostyki i prewencji wad refrakcji u dzieci jest niezwykle istotnym problem, który może prowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych. Zapracowani rodzice często nie mają czasu, aby wykonać odpowiednie badania, a czasem nie mają świadomości wagi takich działań.

Dodatkowo wiedza o problemach zdrowotnych jest zatrważająco niska zarówno wśród nauczycieli, jak i rodziców. Szczególnym problem jest stosunkowo trudny dostęp do odpowiedniej literatury lub jest ona nieprzystępna, niezrozumiała, a czasem nawet zawiera błędy merytoryczne.

Nowy projekt realizowany jest wspólnie przez IFMSA Poland Oddział Warszawa i Polskie Salony Optyczne Doktor Marchewka, a oficjalny patronat nad akcją objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej. Celem projektu jest przebadanie wzroku uczniów wszystkich warszawskich szkół klas 1 – 3.

Nasi wolontariusze biorą udział w profesjonalnym szkoleniu, pozwalającym na merytoryczne i szczegółowe przygotowanie się do akcji. Szkolenie prowadzą kierownicy Kliniki Wzroku. Członkowie IFMSA uczą się jak w praktyce samodzielnie wykonywać określone badania wzroku, w tym specjalistyczne badania ortoptyczne i optometryczne.

 

Kontakt:

Karol Taradaj
Koordynator Lokalny Projektu Miej oko na oko
Tel: +48 512 441 587| E-mail: karoltaradaj@gmail.com

Tomasz Ginda

Koordynator Lokalny Projektu Miej oko na oko
Tel: +48 660 423 372 | E-mail: ginda.tomek@gmail.com

Oddział Warszawa Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland

*

Dyżur

Brak dyżurów
w najbliższym czasie

Adres e-mail
*
Hasło
*
Zapamiętaj mnie

Zapomniałem hasła

Rejestracja

Newsletter

E-mail
© 2019 IFMSA-Poland Oddział Warszawa
Realizacja: indemi.pl     projekt graficzny: Wasacz.pl