polski english

FASon & Antitobacco

FASon & Antitobacco to dwa projekty, które w naszym oddziale zostały połączone, ponieważ obydwa zajmują się tematyką profilaktyki uzależnień i używkami.

FASon – nasz projekt skierowany jest głównie do ludzi młodych (uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych) którzy założenie rodziny planują dopiero za wiele lat, ale im wcześniej zostanie podniesiona ich świadomość dotycząca szkodliwości spożywania alkoholu w ciąży i zespołu, tym większa szansa, że będą mieć w przyszłości zdrowe maluchy. Porozmawiamy także z przyszłymi ojcami i wyjaśnimy im, jaką rolą odgrywać będzie ich abstynencja w czasie ciąży partnerki, a także jakie szkody mogą wyrządzić matce, paląc przy niej papierosy i narażając ją i dziecko na bierne wdychanie dymu tytoniowego.

Antitobacco -  w dzisiejszych czasach wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że palenie tytoniu jest szkodliwe. Na pewno? Pomimo tego powszechnego przeświadczenia i coraz to nowych zakazów palenia w miejscach publicznych, liczba osób palących nie zmniejsza się.
Antitobacco jest projektem międzynarodowym realizowanym obecnie przez kilkadziesiąt oddziałów w wielu krajach świata. Większość akcji tego projektu jest ukierunkowana na walkę z nałogiem palenia wśród społeczeństwa. Staramy się dotrzeć ludzi poprzez nowatorskie sposoby, bez oskarżania i wzbudzania wyrzutów sumienia i strachu przed chorobami.

Obydwa projekty działają na zasadzie edukacji rówieśniczej – a więc prowadzimy lekcje w szkołach gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych o tej właśnie tematyce. Poza tym m.in. organizujemy projekcie filmów edukacyjnych, a poza tym różne happeningi np. prowokacje w postaci kobiety w ciąży spacerującej z kieliczkiem wina po centrum handlowym – uwierz, czasem reakcje ludzi są niezwykle ciekawe! ;)

 

Koordynatorzy:

 

Karol Taradaj
Koordynator Lokalny Projektu FASon & Antitobacco
Tel: +48 512 441 587| E-mail: karoltaradaj@gmail.com

Oddział Warszawa Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland

 

Tomasz Ginda

Koordynator Lokalny Projektu FASon & Antitobacco
Tel: +48 660 423 372 | E-mail: ginda.tomek@gmail.com

Oddział Warszawa Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland

 

 

*

Dyżur

Brak dyżurów
w najbliższym czasie

Adres e-mail
*
Hasło
*
Zapamiętaj mnie

Zapomniałem hasła

Rejestracja

Newsletter

E-mail
© 2019 IFMSA-Poland Oddział Warszawa
Realizacja: indemi.pl     projekt graficzny: Wasacz.pl